Web-lapas pilna ekrāna video foni – „Video full width backgrounds”

Parasti tiek ņemti no YouTube, Vimeo, retāk pašhostetētie (selfhosted, parasti MP4 vai HTML 5  formāta).

Te gan būtu jāmin par dažām īpatnībām un atšķirībām (arī tika diezgan sīki rakstīts autora blogā).

Īsumā:

Tehniski – apjoma ziņā.

Parasti mediju failiem ir apjoma ierobežojumi, tātad  pārāk garu video sava mājas lapā neielādēsi. Ir varianti, bet vai tas ir vajadzīgs, ja pastāv iespēja vajadzīgo klipu „paņemt pa taisno” no video-portāla. Protams,  stipri vēlams, lai tas būtu „savs” video. Tātad vienalga tas ir jāveido – tēmai atbilstošs, informatīvs utt, pēc tam jāizvieto šajos portālos.

Kāpēc labāk tomēr savs informatīvs vai fona video?

It kā varētu ņemt arī citu producēto, ja netiek pārkāptas autortiesības. Un tie varētu būt tikai tie gadījumi, kad:

a)      video plānots tikai kā krāsains vizuāli – muzikālais  fons vien, piemēram –dabas skati, ūdeņi, pilsētas ainas. Bet šajā gadījumā pastāv risks, ka skatītajam pēkšņi sagribēsies atpūsties, aizmirst par savām rūpēm un paklaiņot pa krāsainiem dabas skatiem tanī pašā Vimeo, vai pameklēt tūrisma aģentūru, kas piedāvā ceļojumu uz iepatikušos pilsētu un tml. Kur garantija, ka šis potenciālais klients atgriezīsies uz saitu?

b)       Tas var but gadījums, kad„aizņemtais” video dod priekšstatu par nozari, tēmu kopumā, vai „novirza” skatītāja uzmanību uz saita saturu. Piemēram fonā – Vispasaules veselības aizsardzības organizācijas video par tīra ūdens lietošanas  nepieciešamību, savukārt pašā lapā- raksts par firmas dažādiem ūdens filtru modeļiem un cenām.  Fonā ceļu policija klips par negadījumiem apledojuma laikā vai autosacīkstes ar dinamiskām avārijām, bet pašā lapā – remontdarbnīcas (saita īpašnieka) pakalpojumu klāsts.

Protams, būtu jāpaskatās, vai video nav paņemts no tiešā vai netiešā konkurenta. Nebūs labi, ja vienam no auto sacīkšu sponsoriem, kura logo pazib klipā, pieder auto remontdarbnīcu tīkls jūsu pilsētā.

Kā redzams, pastāv nianses (tās jau bija tikai galvenās), kuras ne vienmēr var pamanīt, un vēl grūtāk ne-profesionālim  paredzēt. Savs, info dizainera veidots  video, tomēr būs drošāks un pasūtītajam labvēlīgāks risinājums. Neaizmirsīsim arī par personīgā  profila (kanāla) video-portālos labvēlīgo ietekmi uz publicitāti un SEO kopumā.

[/accordion]

Pašhostētais, t.i. saitā uzturētais un pa taisno lapā ievietotais video.

Tehniski- jau tika runāts, jābūt mazapjomīgam, tātad pietiekami īsam.

Arī no informācijas dizaina viedokļa tā pati prasība – ne vairāk par minūti.

Kāpēc?

Šie dinamiskie foni parasti paredzēti maksimālai informatīvai slodzei. Ļoti liela līdzība ar reklāmu, ko redzam TV, tikai šoreiz tā ir vienas firmas (saita īpašnieka) reklāma. Galvenais vadmotīvs izstrādē – „īsi un kodolīgi”, jo pārāk ilgstošu liela apjoma informāciju skatītājs pārstāj pēc pusminūtes-minūtes reāli un adekvāti uzņemt.

Pati lapa- caurspīdīga, ar vienu attēlu, logo vai saukli, moto, vienu-divām uzrakstītām frāzēm. Var būt pat vispār „neredzama” uz video demonstrācijas brīdi. Ko nu saita CMS iespējas un web-programmētāja māka atļauj. Kā piemēs ir veidota arī  šī lapa.

[/accordion]