AUTORA IEVADRAKSTS

Sveicināti Aivara mājas lapā

***

Kāpēc tieši informatīvais dizains un tā veiksmīgākie piemēri?

 

Ivor`s_web_design_&_information_images_Self_info-poster_Prompt_web_help_for_linkedin

[rev_slider slider-intro]

Laikam tāpēc, ka tas ir visaptverošākais nosaukums visam tam, ar ko īsti autors – Aivars R., vairāk pazīstams kā Ivor,  nodarbojas. 

     Jā, it kā atsevišķi pastāv praktiskā fotogrāfija, video, to rediģēšana un montāža, darbs ar modeļiem, grafiskais, vizuālais dizains, iepakojuma, grāmatu vāku dizains, WEB-dizains, web-programmēšana, UI, UX dizains, datu vizualizācija, web-mārketigs, SEO, produkta-pakalpojuma-personas WEB-virzīšana (promotion), un vēl daudz-daudz kas cits.

     Un autors visai bieži  arī darbojas kā info dizaina producents (tagad populārs vēl viens prestižs nosaukums – art director),  kurš, paturot savā pārziņā koncepciju izstrādi un vadlīniju ievērošanu, koordinē šo virzienu šauro speciālistu kopdarbību. Bet, diemžēl (vai par laimi), viņi atnāk un aiziet – brīvmākslinieka –freelancera darbs ar to arī pievilcīgs, ka dod iespēju tā rīkoties. Pienācīga apjoma projekti arī negadās visai bieži.

Tā, ka šo to, it sevišķi sev tuvas tēmas, nākas paveikt pašam. No sākuma līdz galam, soli pa solim, izpildot visas, vai daļu no augšminēto info dizaina sastāvdaļu darbībām.

Kuras būtu tās „Tuvās tēmas”?

Galvenā – Skaistums.

Dabā, cilvēkos, viņu roku un gara darbos, skaistums un oriģinalitāte risinājumos un procesos. Veselīgas domas, darbi un dzīves stils. Tas,  ko patiešām ir vērts rādīt un par ko vajag stāstīt apkārtējiem. Dažreiz tā ir tēma – izaicinājums – izdarīt to, kas citiem nav pa spēkam.

     

Ar autora viedokli uz informācijas dizaina aktuālākajiem teorijas aspektiem var iepazīties blogā vai izvilkumā šā web saita ietvaros, arī ar radošiem meklējumiem, eksperimentiem, to rezultātiem, panākumiem, paradoksiem un izrietošajiem slēdzieniem. Piebildīsim, ja šī saita apmeklējuma rezultātā rodas doma sadarboties un pasūtīt kaut ko nopietnu, stipri vēlams ar rakstu saturu tomēr iepazīties.  

Rakst  bija lielākā mērā attiecināms uz informatīvajiem attēliem. Tagad, pēc divu gadu taustāmiem rezultātiem, izklāstītos principus var pilnā mērā attiecināt gan uz web dizainu kopumā, gan uz  atsevišķiem web-elementiem. Gan attiecināt – gan pielietot, jo tas dod  reālus panākumus.


 ***

Bet nu atgriezīsimies pie autora pilna cikla info dizaina darbiem.

      Arī piedāvātais saits, ieskaitot visus rakstiskos un vizuālos materiālus, paraugus, konstruktīvos elementus un risinājumus, kā arī saita tehnisko veidošanu kopumā, ir šāds paraugdarbs.

SPECIALIZĒTIE AUTORA SAITI – ORIĢINĀLDARBI.

Kuri tie būtu un kāpēc ar visām tiesībām var saukties par autora oriģināldarbiem?

Viss vienkārši. Praktiski visos pasūtījumos pie koncepcijām autors ir strādājis pats. Īstenošana – vai nu paša, vai darbinieka, vai „freelancera”

Taču uzticēt tādu „atbildīgu” darbu, kā savas studijas promotion kādam citam? Pie visas cieņas -nekad! Un labi vien bija. Ir ko parādīt, un ir panākumi, ar ko palielīties.

*

Blogi - specializētie websaiti

See Ivor`s blogs, specialized websites

***

BLOGI

http://info-design-studio.blogspot.com/  (angļu val.)

http://info-dizaina-studija.blogspot.com/  (latviešu val.)

http://info-design-studio-ru.blogspot.com/ (krievu val.)

Starp citu, attēli parasti arī savās valodās un visbiežāk dažādi. Teksts – tuvs, bet ar atkāpēm, pieskaņotām attiecīgo tautu mentalitātei.

Specializētie saiti:

http://banner-market.tk/

http://info-banner.tk/ (krievu val.)
http://banner-master.tk/ (latviešu val.)

http://video-masters.tk/

http://video-masters.tk/formentalhealth/       (kā apakšdomēns un pilnīgi cita mājas lapa ar savu dizainu)

Daži paraugi tam, kā Jusu māja lapā var būt integrētas atsevišķas lapas vai vesels bloks ar pilnīgi atšķirīga dizaina un funkcionalitātes materiāliem:

1) atšķirīga dizaina lapa, integrēta portfolio saitā. Var skatīt kā daudzfunkcionālas “Landing page” paraugu, ar atsevišķu izvēlni, speciāli veidotu video, sarežģītu pasūtījuma formu un interaktīvu info-bloku.

2) Neliels paraugs  “Mobile Responsive Sales Letter-Newsletter”  Pārdodošai vai Jaunumu lapai, ko parasti lieto e-mail mārketingā. Przentētais paraugs ir skatāms arī mobilajos telefonos. Var pārliecināties mūsu testerā (sk. zemāk)

 

Aivara klintiem un portfolio viesiem-

3) On lain testeris jebkuru web lapu skatāmībai uz mobilajām ierīcēm – klēpjdatoriem, planšetēm, mobilajiem telefoniem ar atsevišķu weblapu-vizuālu instrukciju (arī kā integrētas  “Responsive landing page” paraugs)

Nākošie divi un beidzamie –

Uztaisīti jau 3 gadus atpakaļ, bija samērā vienkārši, bet informatīvie attēli jau tad „nokļuva” topos. Tagad pilnībā vizuāli rekonstruēti un savā tēmā izvirzījušies praktiski visu meklētāju pirmajās lapās un vietās. Tiks izmantoti kā paraugi šādu veiksmīgu „rekonstrukciju” demonstrēšanai

http://www.acupoints-guide.com/

http://www.combat.acupoints-guide.com/

*

     Visu augšminēto  autors arī pats administrē, lai gan ne vienmēr tam pietiek laika (beidzamos divus periodiski, pēc vienošanās)) Ir citi oriģināldarbi, taču tur administrēšanu un papildināšanu veic jau citas, ar info dizaina studiju nesaistītas personas. Tāpēc par risinājumiem un rezultātiem autors atbildēt nevar.

    Šādu un līdzīgu vienpersonisku saitu radīšana paņem daudz laika un  spēku, taču dod neatkārtojamu gandarījumu un iespēju cieši „turēt roku uz profesijas pulsa”.  Autora uzskats un  darba vadlīnija – tiešām labs info dizaina darbs interneta vidē par tādu var saukties tikai tad, ja tas ir „pamanāms” gan masu auditorijai, gan meklētājam.

    Pamata gadījumā – pasūtītāja vizuālajai informācijai (promo dabam) jāatrodas meklētāju pirmās lapas augšējās rindās un patīkami jāizdalās uz citu darbu fona. Galu galā – arī visam web-saitam. Savukārt, saita „iekšējam” vizuālajam noformējumam – fotogrāfijām, posteriem, informatīvajiem attēliem, animācijai vai video jāsniedz tik izsmeļoša informācija, ka nekādi papildus jautājumi apmeklētājam nerodas, nerunājot par galvassāpes sagādājošas e-sarakstes nepieciešamību.

    Ideālā – info dizainerim ar dažiem darbiem izdodas izpildīt gan vienu, gan otru uzdevumu.

   Tāpēc atrast ideju,  izveidot koncepciju –pats darbietilpīgākais un ilgstošākais info dizaina process. Šā iemesla dēļ autors ar mazu patiku piedalās konkursos. Dalīt ilgstošas interneta tirgus pirmsizpētes un negulētu nakšu rezultātā radušās idejas par brīvu? Arī to pirmo vietu topos nav nemaz tik daudz, lai tik vienkārši „mētātos” ar jau gatavām koncepcijām, un oriģinālām idejām, konkurence milzīga. Mūsdienu aparatūra un programmatūra ļauj labu konceptuālu ieceri īstenot pat vidusmēra aroda pratējam. Ne vienmēr gribas piespēlēt savu ideju īstenošanai pat profesionālākiem un talantīgākiem savā specializācijā māksliniekiem. Kādēļ, ja ideja ir „smagi un ilgi” nākusi, termiņi atļauj, ir vēlme un varēšana visu tehnisko pusi izdarīt pašam?

    Tā nu šoreiz tiks prezentēts tikai tas, ko autors paveicis pats personīgi informācijas dizaina jomā- no koncepcijas līdz taustāmam rezultātam.

   Kā jau lasītājs būs nopratis, ar šo taustāmo info dizaina rezultātu ir domāts ne tikai skaists attēls, animācija vai video. Galu galā, tas var patikt,  var arī nepatikt. Šoreiz tā būs info dizaina „produkcija” web-vides masu auditorijai.

Un, lai vārdi „veiksmīga info dizaina piemēri” nebūtu tikai vārdi, tie būs tie darbi, kuri reāli atrodas interneta meklētāju un lasītāju-skatītāju topos. Pie tam miljonu, simts miljonu un pat miljardu topos. Lai šīs info dizaina darbu mājas lapas lasītājs un iespējamais info dizaina pasūtītājs par to varētu personīgi pārliecināties, tiks norādīti atslēgas vārdi un saites šādu darbu sameklēšanai augšminētajos interneta meklētāju topos.

Neaizmirsīsim, ka šis saits-portfolio nav domāts kā personāl–izstāde profesionāļiem vai faniem, vismaz pagaidām. Nemeklēsim te stila vienotību un īpašu tematisku sakārtotību. Pārāk augstu mākslu un radošus meklējumus arī ne. Tas drīzāk nosaucams par dažādu iespēju, praksē pārbaudītu un rezultatīvu statisko un dinamisko vizuālo risinājumu gadatirgus placi, kur katrs var noskatīties sev pieņemamu paraugu un pasūtīt sev kaut ko līdzīgu –formā, stilā vai idejā.

***

        Viena galvenā tematiskā virzība gan pastāv – web-saiti kopumā un to svarīgākās sastāvdaļas no informācijas dizaina un vizuālo risinājumu rezultativitātes viedokļa. Kā piemēri- viss publicētais un jebkura  šī un apskatīto saitu vizuālā un tehniskā sastāvdaļa.

***

          Citiem vārdiem – ko varam un ko vajag izmantot jauna web-saita veidošanai, kas jauns vizuālajos „aksesuāros”, kādas ir jau esošo web-saitu vizuālās un informatīvās „kosmētikas” iespējas, kāda vizuāla reklāma vislabāk iedarbojas. Un galvenais – kādus reālus, skatāmus „on line”  miljonu un miljardu interneta auditorijas pieaugumu rezultātus viens vai otrs info dizaina risinājums autora izpildījumā jau ir devis un var reāli dot pasūtītājam.

Zināšanas, prasmes

Info- dizains 95%
Vizuālās WEB promo-akcijas 97%
Vizuālais dizains 80%
WEB dizains 80%
WordPress 85%
WEB consultācijas 85%
Fotogrāfija 75%
Promo video 80%
Mārketings & PR 80%

Ap 15 programmām  WEB – FOTO – VIDEO – ANIMĀCIJAI !

 

 

Info_designer_Aivars_R._(Ivor)

Tātad, laipni lūgti mūsmājās!

About education & skills

Ivor`s education, skills - see, read!

Ivor`s_photo_for_freelance_profile_407x509

 • Basic education: — Mast.Eng —    

          Experience: – >>>17 years,Including (from the start to latest)

– engineering, project management, business administration,

– web-design/developing, E- Publishing, SEO, web-promo actions.

 • Additional education for professional development (starting from the last):
  1. SEO, e-marketing –  18 h
  2. WEB– solutions – 120 h  (Visualizations, SEO, HTML, CSS, PHP, WordPress)
  1. Psychology   – 120 h     (NLP, aspects for team work, PR, AD)
 • More methodical
  1. Business administration – 320 h

  Including – accounting;- AD & marketing; – PR; – web solutions.

  1. Project management 320 hours

  Including – Social PM and Business PM;-  AD & marketing; – PR

  Thesis – “IT network project solutions for – PM”

               Experience – >>>4 years (PMP- Project Management Professional needs only 35 hours of                     education and >>> 3 years)

***

**